Kadınca Moda

Yetersiz Kan Dolaşımı Nedeniyle Elleriniz ve Ayaklarınız Hep Soğuk Mu? İşte Size Çözüm!

  Yetersiz Kan Dolaşımı Nedeniyle Elleriniz ve Ayaklarınız Hep Soğuk Mu? İşte Size Çözüm!

  Yetersiz kan dolaşımı ciddi bir sağlık problemidir ve sigara içmek, az hareket etmek, diyabet, hipertansiyon, kanın pıhtılaşması, damar tıkanıklığı ve ilaç kullanımı gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir.

  Belirtiler genellikle yavaş yavaş ortaya çıkar ve artar. O nedenle sorunu başından fark edip doğal yollarla çözmek için aşağıda yöntemlere başvurabilirsiniz.

  Daha fazla su — Kan dolaşımını hızlandırmak için günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Bu ayrıca besinlerin ve oksijenin organlara ve dokulara daha kolay taşınmasını sağlayacaktır. Hücrelere ve dokulara da gereken su gitmiş olur. Sindirim sistemi hızlanır ve yetersiz kan dolaşımı sorunu çözülmüş olur.

  Zencefil — Düzenli olarak zencefil tüketmek kalp damar rahatsızlıklarını ve pıhtı oluşumunu engeller. “Gingerol” ve “zingerone” diye çok güçlü iki bileşen içerir, bunlar vücudu ısıtır ve kan dolaşımını arttırır.

  Sarımsak – Araştırmacılar sarımsağın kalp sağlığına çok iyi geldiğini, damar tıkanıklığı riskini azalttığını, tansiyonu düşürdüğünü ve damarlarda plak birikimini önlediğini kanıtlamıştır.

   

  At kestanesi – “Escin” denen aktif bileşeni kılcal damar duvarlarını güçlendirir, iltihapla savaşır, kan dolaşımını hızlandırır ve varise iyi gelir.

  Zencefil, kekik, biberiye gibi bitki yağları – Bu tür yağlar kılcal damarları genişleterek kan dolaşımının cilt yüzeyine taşınmasını sağlar. Ayrıca bu yağlar kasları gevşeterek ellerdeki ve ayaklardaki uyuşmaları geçirir.

  Arnavut biberi – İçerdiği yüksek miktardaki kapsaisin, ana ve kılcal damarları güçlendirir, kalp sağlığını destekler. Kan dolaşımını düzenler ve damarlarda plak oluşumunu engeller. Vücut ağrısı, baş ağrısı, bacakları sürekli sallama isteği ve soğuk eller/ayaklar gibi kan dolaşımı yetersizliği nedeniyle görülen sıkıntıları giderir.

  Balık yağı — Balık yağında bolca bulunan omega 3 yağ asitleri, damarlardaki yağları söker ve kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca HDL yani iyi kolestrol seviyesini de arttırır

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr