Kadınca Moda

Kısa Sürede Tam 206 kilo verdi gören 18 yaşında genç kız sanıyor! DEĞİŞİMİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ

  Kısa Sürede Tam 206 kilo verdi gören 18 yaşında genç kız sanıyor! DEĞİŞİMİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ

  ABD’de yaşan Nikki Wester 1.5 yılda tam 2016 kilo vererek inanılmaz bir değişim ortaya koydu. 32 yaşındaki kadın artık 18 gibi görünüyor.

  Obezite, dünyanın her ülkesinde gittikçe ciddi bir sorun haline geliyor.

  ABD’nin Tennessee eyaletinde yaşayan 32 yaşındaki Nikki Wester o kadar kilo aldı ki ayağa kalkıp yürüyememeye ve duş bile alamamaya başladı. Kendi vücuduna hapsolmuş bir mahkûm gibiydi. Tam olarak 294 kiloydu.

   

  Hatta dünyaca ünlü bir televizyon kanalı 2015 yılında onun hayat hikayesini konu alan bir belgesel çekmişti. Belgesel çekiminin 1.5 yıl ardından sonra Nikki şimdi kendi durumundaki herkese ilham oluyor. Çünkü Nikki tam 206 kilo verdi. İşte Nikki Wester’in inanılmaz azim dolu hikayesi.

  Nikki, TLC kanalına yemek yemeye bağımlı olduğunu itiraf etmişti. Kadın, “Aşırı derecede kiloluyum. Vücudumdan dolayı çok acı çekiyorum ve bundan nefret ediyorum. Kendimi ise yemek yemeninin bir bağımlılık olduğuna ve bu bağımlılığın beni öldüreceğine ikna ettim” dedi.

  Belgesel çekimi esnasında Nikki Arkansas’tan Teksas’a götürüldü. Burada ona Dr. Nowzaradan isimli ve ‘Dr. Sonraki’ isimli bir cerrah tedavi etti. Nikki’nin gastrik bypass ameliyatı başarılı geçti.

  Operasyonun bir yıl ardından tam 93 kilo verdi. Özel bir eğitmen eşliğinde düzenli aralıklarla spor yaptı. Bu sırada ise sık sık terapistiyle görüştü.

  Ancak hiç olay olmadı. Tedavisi sırasında Nikki çok üzüleceği bir haber aldı. En yakın arkadaşı Michael, geçirdiği gastrik bypass operasyonu sonrası hayatını kaybetmişti.

  Michael’ın ölümü Nikki’yi mücadelesine devam etmesi için daha da kamçıladı. Dr. Nowzaradan biraz daha kilo vermesi halinde, Nikki’nin karnındaki fazlalık deriyi alabileceğini ifade etti.

  Nikki 158 kiloya kadar düştüğünde doktor kendisini operasyona hazırladı. Nikki’nin bel bölgesinden 25 kilo ağırlığında deri alındı.

  SON HALİ İki yılın ardından Nikki inanılmaz bir şekilde 206 kilo verdi. Hayatı tamamen değişti.

  Nikki yıllar sonra ilk kez pantolon aldı ve pantolonunu rahatça giyebiliyor. Daily Mail’de belirtilenlere göre şimdi bir erkek arkadaşı da varmış.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Yandex.Metrica