Kadınca Moda

En Güzel Örgü Bebek Şapkaları

  En Güzel Örgü Bebek Şapkaları

  Bir bebeğin kıyafeti içinde onu en güzel gösteren parça şapkasıdır. Şapkası olmayan bir bebek düşünülemez. Şapka elbette bebeği korumak düşüncesi ile yapılıyor ve kullanılıyor ama bebeğe bütün şirinliğini kazandıran da bu şapka oluyor. Örgü bebek şapkaları da bu yüzden, bebeğin güzelliğini ve şirinliğini öne çıkarak şekillerde tasarlanıyor.

  Bir yaşından küçük bebekler için daha çok çenenin altından bağlanan örgü bebek şapkaları tercih edilirken, daha büyük bebekler için bere şeklinde tasarlanan şapkalar tercih ediliyor.

  Bir yaşından daha büyük bebekler ve özellikle kız bebekler için yapılan kolalanmış örgü şapka modelleri ise hayranlık uyandırıyor.

  Örgü bebek şapkaları, bebeklerin kıyafetleri ile bütünleşecek şekilde hemen her renkte yapılabiliyor. Son zamanlarda, sanki klasikleşen mavi ve pembe renklerinden biraz uzaklaşılıyor gibi.

  Form olarak da bebek şapkaları daha modern çizgilere kavuşuyor. Eskinin o tavşan kulaklı, köpek kulaklı motifleri de artık terkediliyor.

  Bir de şimdilerde uzun külahlı bereler çok yapılıyor. Arkadan, enseden aşağı düşen ve ucunda bir ponpon olan bu külahlar, özellikle erkek çocuklarına çok yakışıyor.

  Kız bebeklerde ise ebruli renklerin kullanıldığı bereler çok tutuluyor. Özellikle saçları uzun olan kız bebeklerin saçları, bu berenin kenarlarından aşağı düşerken onları çok daha güzelleştiriyor.

  Yine kız bebekler için tasarlanan, yuvarlak ve içe dönen kenarları olan örgü bebek şapkaları var. Bunlar da kolalı yapılıyor. Bu örgü şapkalarla kız bebekler birer prensese benziyor.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr