Kadınca Moda

Dünyanın En Garip Hastalıkları İşte Allah Düşmanımın Başına Vermesin Diyeceğiniz Hastalıklar

  Dünyanın En Garip Hastalıkları İşte Allah Düşmanımın Başına Vermesin Diyeceğiniz Hastalıklar

  Dünyanın En Garip Hastalıkları

  Dünyada türlü türlü hastalık var, insan bunlara bakınca şaşkınlığını gizleyemiyor haliyle. İşte allah düşmanımın başına vermesin diyeceğiniz hastalıklar.

  En zorları da belki de bu insanların yaşadıkları. Kimileri pskolojik kimileriyse fiziksel deformasyonlara uğramışlar. Hem kendi hem aileleri için gayet zor bir yaşam. Bize de şifa bulmalarını ummak kalıyor tabii. İşte o nadir hastalıklar:İnanmakta zorlanacağınız bu olayda, 70’in üzerinde görünen 26 yaşındaki Vietnamlı Nguyen Thi Phuong, bir deniz ürününe gösterdiği alerjik reaksiyondan sonra 50 yaş yaşlandı.

  Fil Hastalığı (Elefantiyazis): Kabaca Genişleyen Uzuvlar Bu bulaşıcı olmayan, halk arasında fil hastalığı olarak bilinen şişmiş ayaklar ve kollara sahip dramatik insan fotoğraflarından bilinir. Görüntü olarak çok rahatsızlık verici olmasına karşın yaşamı tehdit edici bir özelliği yoktur. Bu hastalığa Wuchereria bancrofti, Brugia malayi ve B. Timori gibi tümü sivrisinekler tarafından taşınan parazitik kurtlar neden olur. En etkili savaş, larvalarını taşıyan sivrisineklerden uzak kalmaktır.

  Progeria:

  80 yaşındaki çocuk sendromu Çok nadir rastlanılan bir hastalıktır, şu an Dünya da kırk sekiz kişi de bu hastalık görülmüştür. Bir kişinin genetik şifresinde küçük bir küsür bu hastalığa beden olmaktadır. Bu hastalıkla Dünya ya gelen bir çocuğun yaşı, 13 yıl sürmektedir, normal yaşlanma süreci çok hızlı ilerlemektedir. Erken saç dökülme, kalp hastalıkları kemik erimesi görülmektedir bu hastalığa yakalanan kişilerde. En garip olanı ise bir ailede 5 kardeşin hepsi aynı hastalığı taşıyor.

   

  Kurtadam Sendromu: Kurt İnsanlar Bu hastalığa yakalanan kişilerde, keskin dişler ve penceler dışında her şey adeta kurda benzer kişi. 2 yaşındaki Abys DeJesus’ın yüzünde koyu kıllar çıktığında, doktor durumunun Kurtadam Sendromu olarak bilinen şey olduğunu söylemişti. Meksika’da yaşayan bir ailenin hemen hemen tüm erkeklerinin yüzleri ve vücutlarının üst kısımları kıllarla kaplıdır. Bir dizi flmde rol almaları için bu kardeşlere teklif götürülmüş ancak reddetmişlerdir.

   


  Pika sendromu Bu tip rahatsızlığa “Vücutta bir besin eksikliği var” ya da “Psikolojik sorunları var” gibi gerekçelerle yorumlanıyor. Ama işin aslı bu değildir, Pika sıklıkla şizofreni, otizm gibi zihinsel rahatsızlığı olan çocuklarda da yaşanabiliyor. Entelektüel ve gelişimsel bozuklukları, beyin hasarı olan çocuklara, epilepsi hastalarına da pika eşlik edebiliyor. Kerry Trebilcock, bu nadir hastalığa yakalanan bir kişi. Kerry Trebilcock, bu güne kadar 4 bin sünger ve 100 kadar sabun yedi. Yediği sabunların organik olmasına gayret ettiğini de vurgulamadan geçemeyeceğiz. Kerry Trebilcock bu rahatsızlığı Fas’a yaptığı bir gezide kancalı kurt kaptığını, hastalığının ardından da sünger ve sabun yemeye başladığını söylüyor.

   


  Mavi Ten rahatsızlığı: Mavi insanlar Mavi Ten rahatsızlığı, gümüş olan aksesuarların neden olduğu bu ten rengi bozukluğu, olarak görülmektedir. Bu hastalığın organlara hiç bir sorun vermez, ama ciddi psikolojik etkiler yaptığı yaptığı gözlemlenmiştir. Mavi insanlar olarak bilenen büyük bir aile 1960’lara kadar Kentucky’deki Troublesome deresi çevresindeki tepelerde yaşamışlardır. Onlar mavi fügetlerdi. Çoğu 80 yaşını geçmiş ve mavi ten dışında ciddi bir hastalık geçirmemiştir. Bu özellik nesilden nesile aktarılmıştır. Bu durumdaki insanlar mavi, erik moru, çivit mavisi yada hemen hemen mora yakın tene sahiptirler.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr