Kadınca Moda

Çok Güzel Terlik Modelli Patikler

  Çok Güzel Terlik Modelli Patikler

  Herkese merhabalar, bugün sizlerle örgü terlik çalışmaları yapacağız.

  Sandelet patik modeli

  Bu model için üç numaralı tığ kullanalım ve patik yünü alalım. Önce tabanını yapmaya başlayalım, bunun için elli zincir çekelim ve ikili trapzan yapalım ilk sırayı bu şekilde bitirelim. En sonuncu ilmeğe geldiğimizde trapzan için battığımız yere dört kez batıyoruz ve arttırma yapıyoruz. Daha sonra tekrar dönüş yapıyoruz ve diğer başa kadar trapzan örmeye devam ediyoruz, bu şekilde 11 sıra yapıp 12 sinde topuk yeri yapıp bitiriyoruz. Fakat son iki sırada hiç bir şekilde arttırma yapmamız gerekiyor, yani dokuz sırada arttırma yapıp son iki sırada artırma yapmıyoruz. 12. sırayı döndüğümüzde örgüyü ikiye katlayıp her iki tarafı da eşit şekilde gelecek şekilde 16 ilmek bir tarafta 16 ilmek diğer tarafta olacak şekilde ayarlayıp ipi koparalım. Böylece topuk kısmını oluşturacağız. Bu patiği dilediğimiz renkte yapılabilir, çok şık ve zarif bir sandelet patik modeli. Bu patiğin bir özelliği, örerken düz cıkmıyoruz, bir sıra ördük sonuna geldik diyelim ördüğümüz örgünün alt tarafından devam ediyoruz örgüye ve her köşede dört tane arttırma yapıyoruz, dokuz sıra boyunca. Hazırladığımızın tabanın üst kısmına geçelim, tabanını ikiye katlatalım,  topuk kısmına değilde, burun kısmına ikiye katlayınca sayısı 13 olacak şekilde ayarlayalım ve tığ ile 2 zincir çekelim ve batalım 2 kerede çıkaralım. Bu tpanzan 13 tane olana kadar örelim. Daha sonra 2 zincir çekip bir atlayıp 2. ye batıralım sonra 1 zincir çekip hemen bir yanına batıralım ve  çıkaralım. Sık iğne yapalım hemen dönüp 2 li tarapzan yapıp bunları sık iğne dolduralım. 4. yü batırıp rekrar 13 tane trapzan örelim. Burada önemli olan tepelerine batmanız aralara değil, 13 tane yaptıktan sonra rekrar 2 zincir çekip diğer tarafını oluşturacağız. Dönüş yapacağız fakat tpapzan yaparak dolduruyoruz yine 13 tane trapzan yapıyoruz. Buraya kadar mantığını anlattık siz genişiliğini ve şeklini kendi istediğiniz şekilde yapıp bitirebilirsiniz.

  Başka bir Model

  Çok basit bir modeldir ama görünümü çok şık ve güzeldir 2renk ip kullanıyoruz görüldüğü gibi hangi rengi orta kısma diğerini kenar kısma konulmasına siz karar verin.tığla 10 zincir çekelim birleştirip içine 4 dolgu yapalım bu dolguların üzerini tekrarlayalım en son sırayı da trabzan yapıp bitirelim.Bu şekilde 7 motif yapalım ve sık iğne yapıp birleştirelim üst kısmada bi tane çiçek yapıp onuda ekleyelim isteğe göre bağcık yapabiliriz sık iğneden oluşuyor uzunluğunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

  Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr