Kadınca Moda

BERABER TÜKETİLDİĞİNDE TEHLİKELİ OLAN BESİNLER

  BERABER TÜKETİLDİĞİNDE TEHLİKELİ OLAN BESİNLER

  Yediğimiz sebzenin etin ve bazı içeceklerin sağlığımıza genel olarak faydası bulunmaktadır.

  Ancak yiyecekleri tüketirken yaptığımız bir takım hatalar bu besinlerin tehlikeli olmasına hatta zehre dönüşmesine bile neden olabilir.

  İşte beraber tüketildiğinde son derece tehlikeli olan besinler

  İçerisinde bol miktarda oksalit asit bulunan kakao, sütteki kalsiyum ile birleşince vücut üzerinde emilim gerçekleştirmez. Bu da kısa zamanda böbreklerde hastalıklara neden olabilir.

   

  Enfes lezzette bir pizzanın yanında kolaya kim hayır diyebilir ki. Kabul edin sizde pizza yerken yanında içecek olarak kola tüketmek istiyorsunuz. Ancak bu seçim oldukça tehlikeli. Pizzanın yanında tüketilen kola ciddi şekilde hazımsızlık problemlerini beraberinde getiriyor. Bu durum da zaman içerisinde mide hareketlerini yavaşlatarak şişkinliğe neden oluyor.

   

  Vitamin açısından zengin olan yeşillikler, yağsız ve limonsuz bir salatada buluşunca vitaminlerinin emilimini güçleştirecektir. Bu nedenle yeşillik tüketirken limon ve sirke katmayı ihmal etmeyin.

   

  Soğanı milletçe severek tüketiyoruz. Ancak soğanla muhteşem ikili olan sarımsak beraber kullanıldığında sağlığımız açısından oldukça zararlı olabiliyor. Sarımsakla beraber tüketilen soğan, Fazla tüketilen soğan ciltte lekelere, baş dönmesine ya da midede hazımsızlığa yol açabiliyor.

   

  Pilav kültürümüzdeki en fazla tüketilen yiyecekler arasında yer alıyor. Bazı kesimlerde pilavın çok zararlı olduğu söylenirken bazı kesimlerde oldukça faydalı olduğu dile getiriliyor. Ancak bilinen bir durum var ki oda pilavı kesinlikle turşu ve salata ile birlikte tüketmemek. Bu şekilde tüketilen pilav mide hastalıklarına, ilerleyen zamanlarda ise bağırsaklarda ciddi problemlere sebebiyet verebiliyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr