Kadınca Moda

“Atalay Filiz hücrede dışkı ve idrar biriktiriyordu”

  “Atalay Filiz hücrede dışkı ve idrar biriktiriyordu”

  Kaldığı tek kişilik hücrede idrarını ve dışkısını biriktirdiği ortaya çıktı! Çünkü… İşlediği 3 acımasız cinayetle Türkiye’nin gündeminden düşmemişti Atalay Filiz. Çok garip bir adamdı. Galatasaray Lisesi’ni bitirmişti. Fransa’da biyoloji eğitimi almıştı. ODTÜ’de de biyoloji doktorası yapıyordu. Ve şimdi gardiyanlar durumu fark edince…
  Atalay Filiz’in avukatının mahkemeye çok ilginç bir dilekçe verdiği anlaşıldı! Dilekçede, Silivri’de tek kişilik hücrede kalan Atalay Filiz’in koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz’i dövdüğü yazıyordu. Filiz’in biriktirme ve atamama alışkanlığı zaten biliniyordu. Bir başka dikkat çekici detay ise Filiz’in Fransa’da biyoloji eğitimi almış olması ve yakalandığında ODTÜ’de de biyoloji doktorası öğrencisi olması.

  3 farklı cinayet işledi Atalay Filiz. Türkiye’nin gerçek anlamda ilk seri katili olduğu söylendi. Geçen sene Haziran ayında Menderes’te yakalandı. Ve son gelişme.. Filiz hücrede idrarını ve dışkısını biriktiriyordu.
  İstanbul’da 2 çocuk annesi öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü için de müebbet hapis istemi ile yargılanan Filiz’in davasının görüldüğü İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çekici bir dilekçenin sunulduğu anlaşıldı. 29 Eylül tarihli dilekçeyi Filiz’in avukatı Merve Uçanok hazırladı.

  Üç sayfalık dilekçeye Silivri Ceza İnfaz Kurumunda tek kişilik odada kalan Filiz, idrarını ve dışkısını biriktirmeye başladı. Dilekçede bu durumun, hayatın olağan akışına aykırı olduğuna işaret edildi. Durumu bir süre sonra fark eden gardiyanların Filiz’i dövdüğü, bu durumla ilgili cezaevi savcılığına şikayet dilekçesi verildiği iddiası yer aldı.

  Mahkemeye sunulan dilekçede, Filiz’in koğuşunda dışkı biriktirmesi ile ilgili cezaevi psikiyatri servisine sevk edildiği belirtildi. Dilekçede, söz konusu raporların cezaevi müdürlüğünden talep edilmesi istendi.

  Avukatı daha önce Filiz hakkında, akıl sağlığının yerinde olup olmadığı ile ilgili talepte bulunulduğu belirtilerek, bu konuda detaylı bir rapor hazırlanmadığını savundu. Dilekçede, yeni ortaya çıkan durum nedeni ile Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine veya dengi bir hastaneye sevk edilmesi istendi.Atalay Filiz’in eşyaları biriktirme alışkanlığının geçmiş yıllarda da olduğu belirlenmişti. Galatasaray Lisesindeki arkadaşları Filiz’in meyveleri aylarca sakladığını, küflenme süreçlerini izlediğini anlatmıştı. Ölen kuşu için cenaze töreni düzenlediği, ölen evcil kaplumbağasını mumyaladığı, dedesinin kullanmadığı tıraş makinesini yıllarca sakladığı iddia edilmişti. 1996’dan (Filiz 1986 doğumlu) beri gazeteleri saklamaya başlayan Filiz, topladığı gazeteleri yıl-yıl tasnif etti

  Atalay Filiz, Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetleri nedeniyle Ankara’da yargılandığı davada ’tasarlayarak adam öldürme’ suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

  Mart ayı başında çıkan karar temyiz aşamasında.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr