Kadınca Moda

13 Yaşındaki Çocuk 1500 Dolara Kendi Evini İnşa Etti – Herkes Yetenekli Miniği Konuşuyor

  13 Yaşındaki Çocuk 1500 Dolara Kendi Evini İnşa Etti – Herkes Yetenekli Miniği Konuşuyor

  Yaşıtları bilgisayarlarda oyun oynarken o bakın ne yaptı!

  Ortaokula giden bir öğrenciden ev inşa etmesini beklemezsiniz.Iowa’nın Dubuque ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Luke Thill’in yaptığını görünce ortaokul öğrencisi olduğuna inanamayacaksınız.Yetenekli küçük çocuk evinin bahçesine küçük bir ev inşa etti.Toplamda 1.500 dolar harcadı. Şimdi ise hayalindeki o minik ev gerçek oldu.

  Hemen içine bakın.

  13 yaşındaki Luke yaşıtlarına hiç benzemiyor. Akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları ve bilgisayarlar küçük çocuk dikkatini çekmiyor. Youtube’da açıkladığı gibi ev inşa etme fikri bir yaz günü sıkıldığında aklına gelmiş.Biraz araştırma yaptıktan sonra Luke hayalindeki evi inşa etmeye başlamış.

  İnşa süreci

  Parayı biriktirmek ve gerekli şeyleri almak Luke’un bir yılını almış. Luke para biriktirmek için komşularının çimlerini biçti ve yaşadığı yerdeki insanların köpeklerini dolaştırmaya çıktı.Luke’un elektrikten anlayan bir arkadaşı, garajını temizlemesi halinde elektrik tesisatını bizzat kuracağını söyledi.Evin inşasında gerekli olan materyallerin %75’ini de babaannesinin kullanılmayan evinin bahçesinden aldı. Evinin kapısını ise amcasının bir arkadaşı hediye etti.

  8 metrekarelik evinin uzunluğu 3 metre genişliği ise 1.5 metre. Minik evde elektrik var ancak su yok.Luke, The Des Moines Register’a “Minimalizmi seviyorum. İleride fazla kredi ödemeden küçük bir evim olsun istiyorum” dedi.Luke inşa aşamasında birçok video kaydetti ve internete yükledi. İnsanlar projenin tamamlanmasını dört gözle beklemeye başladılar.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  İletişim: elisleriblogum@mail.com.tr